Chtěli byste zpracovat návrh? Napište nám!

Cítíte se unavení? Může to být způsobeno větší koncentrací CO₂ ve vašem interiéru. Půjčíme vám monitor CO₂ zdarma.

Taky se občas divíte, že jste unavení a říkáte si, že přece nemáte ani z čeho být? Za vaše zívání a padající víčka může ve skutečnosti zcela něco jiného.

Víte, co dýcháte? Kromě prachu, roztočů a kouře používáme řadu výrobků, které v sobě obsahují rozpouštědla a těkavé organické sloučeniny. Vůně v koupelně nebo v předsíni? A víte, co všechno obsahují? Kvalitě vzduchu v domě je třeba věnovat mnohem větší pozornost, ovlivňuje totiž velmi silně naše zdraví, aniž by to bylo na první pohled znát.

Běžně vdechujeme výpary ze syntetických materiálů, kosmetických a tělových přípravků a chemických osvěžovačů. Toho se můžeme zbavit, když budeme denně na několik minut plně dokořán větrat. Nestačí pouze na ventilačku, kdy dochází pouze k ochlazování zdí.

Víte jakou máte mít správnou vlhkost vzduchu v interiéru?

Vlhkost vzduchu v interiéru nesmí být nižší než 20 %, kdy může hrozit vysušování sliznic. Rovněž by neměla přesáhnout hranici 60 %. Abyste zjistili, jak na tom doma jste a zda vám hrozí únava či újma na zdraví, zapůjčíme vám zdarma monitor vlhkosti. Naši kolegové vám poradí, jak jej užívat a případně poradí, jak váš problém vyřešit. Anebo jen dostanete pochvalu za to, že si neničíte zdraví. A to za to stojí.

Pokud monitor ukáže, že vzduch u vás doma není v normě, je na místě uvažovat o koupi rekuperace, která vám interiérový vzduch upraví, a navíc je z části dotovaná státem.