Nabíjí vás sluneční paprsky energií? Chtěli byste ušetřit až 70 % nákladů na ohřev vody? V Richter + Frenzel vám nabídneme nejen koupelny, ale mnoho dalších produktů, jako jsou například solární sestavy.

Solární energie pro ohřev vody

Solární sestavy zabezpečují ohřev vody v domácnosti během 7 až 9 měsíců v roce. Po zbytek roku studenou vodu předehřívají a další zdroj energie (kotel, elektrická spirála) ji následně dohřeje na požadovanou teplotu. Můžete tak ušetřit 60 až 70 % nákladů na ohřev vody. Kromě úspory má solární energie mnoho dalších výhod.

 

Výhody

Sluneční energie je snadno dostupná a ve své podstatě nic nestojí. V současnosti, kdy cena za dodávku energie neustále stoupá, můžete se solární energií ušetřit. Kromě toho instalace tohoto zdroje tepla zároveň přispívá ke snížení spotřeby fosilních paliv a ke zlepšení kvality ovzduší. Výhodou je také nenáročná obsluha, málo hluku a dlouhá životnost zařízení.

Dotace

Pokud se rozhodnete pro využití sluneční energie, musíte počítat s vyšší první investicí. Avšak i zde pro vás máme řešení. Stát podporuje obnovitelné zdroje energie a díky dotaci Nová zelená úsporám můžete získat příspěvek ve výši až 35 000 Kč + 5 000 Kč na zpracování projektu. O dotaci můžete žádat před zahájením, v průběhu nebo po dokončení realizace. Richter + Frenzel vám nabízí pomoc při získání dotaze Nová zelená úsporám a technické i odborné poradenství při vašich zakázkách na obnovitelné zdroje energie (solární systémy, tepelná čerpadla, rekuperace a další).

 

Richter + Frenzel vám nabízí tyto solární sestavy s nadstandardní zárukou 12 let na kolektory a nosné konstrukce v případě montáže naším smluvním partnerem. Zjistěte víc a stáhněte si náš katalog Optiline/Plano.