Stavíte novou koupelnu nebo byste rádi oživili tu současnou? Toužíte po koupelně snů? Rádi vám poradíme s výběrem vašeho ideálního koupelnového nábytku.

Kdo bude koupelnu používat?

Počet členů domácnosti a jejich věk určují do značné míry výběr zařizovacích předmětů, jejich umístění a také celkový styl koupelny. Je nutné si ujasnit, kdo a v jaké intenzitě bude koupelnu v době její životnosti používat. V souvislosti s tím bychom měli myslet i na budoucnost a popřemýšlet nejen o současném stavu domácnosti, ale i o následujících letech.

 

Na velikosti záleží

Máte malou koupelnu, ale není příliš útulná? Ideální je použít světlé barvy nábytku, aby se prostor opticky rozšířil. Zvolit můžete klasiku – bílou barvu. Pokud byste však u ní neradi zůstávali a láká vás spíše jiný odstín, můžete vybrat lehký nádech dřeva, ale ne moc výrazný (z našich dekorů doporučujeme č. 24 Woodline creme nebo o něco tmavší č. 31 dub Nebraska). Pro optické zvětšení koupelny je také vhodné zrcadlo.

Pokud není malý prostor to, co by vás trápilo, můžeme vám pro oživění doporučit trošku odvážnější prvky. Co takhle vyzkoušet něco výrazného? Od světlejších barev až po ty úplně tmavé. Touto kombinací získá vaše koupelna šmrnc. Doporučit bychom vám mohli dekor č. 63 Greywood.

Výběr koupelnové skříňky

Kromě vhodných barev bychom měli mít jasno, kolik místa potřebujeme. Nejčastěji používáme skříňku pod umyvadlem, kam si ukládáme všechny své nezbytnosti. Bude nám však stačit 1 zásuvka, 2 zásuvky nebo více? Budu potřebovat i další skříňky?

Skvělým řešením je zrcadlová skřínka, která poskytuje další prostor pro uložení drobných toaletních potřeb. Také s možností osvětlení a elektrické zásuvky. A vše je ukryto za zrcadlem.

Ke keramickým umyvadlům se hodí nábytek Davos, který je samozřejmě ošetřen ochranou proti vlhkosti. Nábytek je kvalitní a nadčasový. Panty dvířek a pojezdy zásuvek mají zabudovaný systém tichého a pomalého dovírání.

Nábytek Davos 2.0 vám však nabídne mnohem více variant a rozměrů. Kombinovat můžete dle vaší libosti. I tento nábytek má tiché dovírání a je opatřen ochranou proti vlhkosti. Navíc není vnitřní prostor zásuvek omezen výřezem pro sifon. Ke všem typům koupelnových skříněk nabízíme i doplňkové skříňky různých velikostí.

Čím ještě vybavit koupelnu?

Jakmile máte v koupelně nábytek, začnete také uvažovat nad drobnostmi, které by vaši koupelnu učinily ještě krásnější. Držáky na ručníky – kulaté, hranaté, na více kusů. Nebo zvolíte pouze jednoduché háčky, které zaberou méně místa? Ženy určitě sáhnou po kosmetickém zvětšovacím zrcátku. A nezapomeňme také na to praktické, jako je dávkovač mýdla, držák toaletního papíru či WC kartáč. Vyberte si svoji oblíbenou sérii. Bude to Davos Ring, Cube, Europa či Optiset?

To vše a mnohem více najdete v našem katalogu Optiline/Plano. Ke stažení zde!